У Ладижині на сьогодні діють 5 дитсадків. Раніше нараховувалося 8. Де було «Сонечко» – тепер «Спадщина» і ряд організацій, порожнім стоїть приміщення «Барвінку» у старому місті. Нещодавно остаточно стало зрозуміло, що вже не відновиться «Росинка» – туди перебрався інклюзивний центр. На цьому фоні прилетіла звістка про можливе закриття «Дзвіночка». Звісно, батьки відразу забили тривогу.
«З болем у серці ми дізналися про можливе закриття (на час дії воєнного стану) нашого дитячого садочка «Дзвіночок», – пише у соцмережах мама трьох дітей Світлана Провороцька. – Протягом багатьох років наш заклад був осередком дитинства, творчості та розвитку. Наші вихователі постійно шукають нові підходи до навчання, організовують свята, конкурси, благодійні заходи, розкривають таланти кожної дитини. Тут панує атмосфера доброти, взаємоповаги та справжньої родини.
Сотні дітей виросли в стінах цього садочка, і для багатьох родин він став другою домівкою. Саме тут дітей навчають бути добрими, щирими, відповідальними та любити свою Україну.
Ми щиро просимо підтримати наш заклад та не допустити його закриття. Збереження садочка — це збереження дитинства наших дітей, робочих місць для педагогів та важливої частини життя нашої громади».
Чи справді закривають «Дзвіночок»? І чому це питання виникло?
Вся справа в укритті, яке в дитсадку відсутнє. Його неможливо обладнати через низьку стелю у підвалі. Під час повітряних тривог дітей із «Дзвіночка» вихователі ведуть в укриття другого ліцею. Воно – як рукавичка. Туди спускаються молодші ліцеїсти (старші йдуть в укриття «Спадщини»), приходять жителі навколишніх будинків. Малюкам відведена окрема територія. Але надалі такий симбіоз стане неможливим.
«Ситуація змінилася у зв’язку з реалізацією реформи старшої школи, – коментує стан речей начальниця Ладижинського відділу освіти Інна Капелюшна. – З нового навчального року молодша школа другого ліцею збільшиться на три класи, які перейдуть сюди з четвертого ліцею. Тому в укритті діткам з дитсадка просто не вистачатиме місця. Разом з тим, вони не можуть спускатися у підвал свого дитсадка. При міській раді була створена комісія, яка детально попрацювала і зробила висновок, що за таких умов на час воєнного стану працювати дитсадок не може. Це – підвищена небезпека для дітей. Остаточне рішення – за депутатами. Питання розглядатиметься на найближчій сесії міської ради».
На сьогодні «Дзвіночок» постійно відвідують у межах 80 дітей. Якщо депутати підтримають тимчасове закриття – «дзвіночки» будуть розселені по інших дитсадках. Персонал теж. Усі посади збережуться.
Оксана Гайсин

Add a Comment